NASLOVNA » Nalaženje srodne duše u 16 godina.

Nalaženje srodne duše u 16 godina.

Forumi GLAVNI FORUM Nalaženje srodne duše u 16 godina.

Gledanje 1 članaka - 1 do 7 (od 7 ukupno)
  • Autor
    Poruke
  • #1835
    Anonimni

      Pomaže Bog. Imam šesnaest godina i razmišljam dosta o stvaranju porodice. Znam da je još rano za to, ali stvar je u tome što ja još nisam stupio u neku ,,ozbiljnu vezu“. Verujem da ću, ako je to u skladu sa Božjom voljom, naći svoju srodnu dušu. Međutim, kao što sam rekao, za sada nisam našao takvu devojku i nekad malo gubim nadu da će se to desiti. Šta mogu reći je da mislim da me je Bog, čak šta više, spasao najmanje jedanput od toga da stupim u zabludelu vezu sa devojkom. Došao sam ovde tražeći pomoć u tome šta trebam raditi i kako je ispravno tragati za srodnom dušom jer mislim da možda u nečemu grešim. Pretpostavljam da trebam još strpljiv biti, ali sve jedno je dobro posavetovati se kod drugih, iskusnijih ljudi. Svako dobro.

      #1844

      Bog ti pomogao, brate

      Ne postoji univerzalan odgovor na ovo pitanje, ali daću ti univerzalan odgovor za mnoga pitanja. Ako zaista to želiš, da pronadješ osobu s kojom ćeš provesti ostatak svog života živeći hrišćanski, po zapovestima Božijim, onda slušaj šta ti Gospod kaže:

      Mf.7:7 Ištite, i daće vam se; tražite, i naći ćete; kucajte, i otvoriće vam se.

      Mf.7:8 Jer svaki koji ište, prima; i koji traži, nalazi; i koji kuca, otvoriće mu se.

      Mf.7:9 Ili koji je među vama čovjek od koga ako sin njegov zaište hljeba, kamen da mu da?

      Mf.7:10 Ili ako ribe zaište, da mu da zmiju?

      Mf.7:11 Kada, dakle, vi, zli budući, umijete dare dobre davati djeci svojoj, koliko će više Otac vaš nebeski dati dobra onima koji mu ištu?

      Ali ja bih ti preporučio da poslušaš i “najmanjeg“ medju apostolima Pavla:

      1Kor.7:1 A za ono što mi pisaste: dobro je čovjeku da se ne dohvata žene.

      1Kor.7:9 Ako ne mogu da se uzdržavaju, neka se žene i udaju; jer je bolje ženiti se i udavati negoli upaljivati se.

      1Kor.7:28 Ako li se i oženiš, nisi sagriješio; i djevojka ako se uda, nije sagriješila. Ali će takvi imati nevolju tjelesnu, a ja bih da vas poštedim.

      1Kor.7:29 A ovo kažem, braćo, da je ostalo malo vremena; od sada i oni koji imaju žene da budu kao da ih nemaju,

      1Kor.7:30 I koji plaču kao da ne plaču, i koji se raduju kao da se ne raduju, i koji kupuju kao da ništa nemaju,

      1Kor.7:31 I koji ovaj svijet upotrebljavaju kao da ga ne upotrebljavaju: jer prolazi obličje ovoga svijeta.

      1Kor.7:32 A ja hoću da ste vi bezbrižni. Ko je neoženjen brine se za Gospodnje, kako će ugoditi Gospodu;

      1Kor.7:33 A ko je oženjen brine se za ovosvjetsko, kako će ugoditi ženi.

      1Kor.7:7 Jer hoću da svi ljudi budu kao i ja, ali svaki ima sopstveni dar od Boga, ovaj ovako, onaj onako.

      Neka ti Gospod Bog naš, Isus Hristos pomogne da doneseš pravi izbor za sebe, jer prvi put je dobar, ali drugi bolji, a na tebi je da išteš od Boga ono što On zna da je najbolje za tebe.

      Prosti, brate, meni grešnome.

       

       

       

       

      Broj korisnika koji su zahvalili autoru: 1
      #1847

      Bog ti pomogao brate.

      Ima priča o jednom ruskom svešteniku koji je bio pri samom kraju studija, a nije upoznao osobu kojom bi se oženio. Zato se pomolio Bogu sa nadom i rekao da će sutra otići u crkvu i upoznati se sa prvom devojkom koju sretne na ulazu u crkvu. Tako je učinio, na kraju se zaista oženio njom i izrodili su puno dece. Potrebno je, dakle, u svemu imati veru i nadu u Boga, ali i pameti – jer dotični sveštenik nije rekao: ,,Upoznaću se s’ prvom koju sretnem na ulazu u diskoteku ili super-market.“ Nego je svoju buduću suprugu tražio u crkvi.

      Tako i ti brate. Budi strpljiv, imaj poverenje u Boga i – devojku traži na mestima koja odgovaraju tvojim interesovanjima. U kakvu zemlju seješ, takav će ti plod biti, gde ženu tražiš, takvu ćeš i naći. Ako sa takvim nastrojenjem ideš, čak i u autobusu ako je upoznaš – neće biti slučajno. I pre braka ne budi lenj: sve gledaj šta radi i kako se ponaša i roditelje joj obavezno upoznaj. Kakva je pre braka, takva će ti biti i u braku.

      Broj korisnika koji su zahvalili autoru: 1
      #1857
      Anonimni

        Hvala na odgovorima. Često se pouzdam u Boga i verujem u njega, ali nekad malo izgubim nadu. Trebalo bi više u njega da se uzdam.

        #1867
        Bogdan M.
        Učesnik

          Pomaže Bog, brate Filipe. Ja ti se javljam kao brat koji je slilan tebi, imam 16 godina, tako da te razumem u potpunosti. Veruj meni na reč, ne trebaš se ničeg bojati, mlad si, život je pred tobom, tvoja princeza čeka na tebe, uskoro ćeš je naći. Ja sam tako našao moju lepšu polovinu, baš u crkvi. Tako i ti, nemoj gledati devojke po klubovima i kafićima, jer ne možeš od tih devojaka očekivati da budu drugačije od atmosfere gde su. U crkvi su većina devojaka dobre i časne, samo pažljivo, nikad ne možeš znati da li je ta devojka tu iskreno. Želim ti da što pre nađeš dušu, brate moj, dragi Filipe! Ljubi Gospoda kao što On tebe ljubi i ne boj se ničeg, biće kako treba biti! Pozdrav od mene! 🙂

          Broj korisnika koji su zahvalili autoru: 1
          #1871
          Anonimni

            Bog ti pomogao brate Bogdane! Ja živim u manjem mestu i nema baš puno devojaka mojih godina, a da idu u crkvu. Sa obzirom na to, teško je da ću ovde pronaći svoju srodnu dušu. Iskreno, čak i ako te ne poznajem, drago mi je što si ti uspeo u tome. Neka ti je sa srećom! Pozdrav!

            #1873
            Bogdan M.
            Učesnik

              Brate, također sam iz malog mesta, jedna devojka dolazi na liturgiju. Čak i da nije ni nje, kao što je slučaj kod tebe, ne treba gubiti veru. Mlad si, upoznavaćeš nove ljude, putovaćeš, naći će se negde i mesto za tebe, po ovim plavim nebom. Drži mi se i nek te Bog čuva!

              Broj korisnika koji su zahvalili autoru: 1
            Gledanje 1 članaka - 1 do 7 (od 7 ukupno)
            • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.