NASLOVNA » Mlijeko u prahu – Slavski kolači

Mlijeko u prahu – Slavski kolači

Forumi GLAVNI FORUM Mlijeko u prahu – Slavski kolači

Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)
  • Autor
    Poruke
  • #2964

    Pomaže Bog svima!

    Ne zamjerite mi na ovoj temi. Od skoro sam počela da pravim slavske kolače (posne) i da prodajem, a i sama slavim posnu Slavu. Ne želim sada da se dotičem Posta jer većina nas zna kako pravilno treba postiti ali me u veliku zabunu dovodi ovo čuveno mlijeko u prahu koje se koristi za razne kolače. Jedan Sveštenik kaže da je posno, drugi da nije tako da više ni sama ne znam. Ne želim neko da na posnu Slavu koristi nešto što nije posno. Taj neko možda neće ni znati šta ima u tome kolaču ali ja želim da je moja savjest čista. Molim za odgovor da li je posno ili ne!???

    #2965
    Srdjan
    Učesnik

      Bog ti pomogao, sestro Aleksandra!

      Pitaj svog parohijskog sveštenika, pa kako ti on kaže tako i prihvati.

      Svako dobro,

      Srđan

       

      #2966

      Bog ti pomogao, sestro Aleksandra!

      Pitaj svog parohijskog sveštenika, pa kako ti on kaže tako i prihvati.

      Svako dobro,

      Srđan

       

      Pitala ja njega i kada se stavlja 40 dana upokojenom. Pa mi kaže da se računa odmah od dana kada je preminuo a to je bilo 20h. Drugi Sveštenik i ostali kažu da se crkveni dan računa do 16h…

      #2967
      Ljilja
      Učesnik

        Draga sedtro Aleksandra

        Drago mi je sto si postena.

        Mleko u prahu se dobija od mleka i uvek je masno (zivotinjskog porekla). Danas postoje razni beli prahovi pod nazivom mleko, koji veze sa mlekom nemaju. Zato je vazno da te prahove kupujes od pouzdanih proizvodjaca, koji su duzni da na kesici, dzaku ili bilo kom pakovanju napisu sirovinski sastav. Ako u sastavu nema nijednog sastojka zivotinjskog porekla, onda je „mleko u prahu“ posno. U suprotnom nije posno, pa ce i bilo koji kolac u koji ga stavis uciniti masnim.

        Svako dobro. Ljilja

        #2968

        Draga sestro Aleksandra,

        sestra Ljilja je već dala odgovor. Pošto je ovo često pitanje, za one koji ne znaju: mleko u prahu je dehidrirano (isušeno), najčešće i ,,obrano“ (odstranjen mu je procenat mlečnih masti i-ili kiseline). Zatim se to mleko u prahu ponovo hidrira (dodaje voda) i dobija mleko koje pijemo decenijama unazad. Tako se spušta sa 3,5% mlečne masti na 2,8% i niže. Dakle, to je mleko – nema nikakve razlike. Problem ove teme kod nas nastao je zbog toga što strane korporacije drže većinu naših mlekara još od ere privatizacije (Imlek, itd.) i oni skidaju hranljive materije iz našeg mleka i šalju ih u inostranstvo (ugl. Englesku), a nama ostaje šta ostaje. U poslednje vreme su Soroš i ekipa postali toliko bezobrazni, da je ovaj bućkuriš koji mi zovemo ,,mleko“ postao nezapamćeno bednog kvaliteta i počelo je o tome javno da se priča. Ali, to je i dalje mleko.

        Isprobajte mleko od badema u kolačima. Pravi se relativno lako: ostave se bademi da odstoje u vodi 24 časa, da bi izašle alkalije iz njih, potom se osuše i onda samelju u blenderu u u proseku otprilike 4 puta više vode (koja se dodaje postepeno) nego badema, gledano po gramaži. Može i više i manje vode, kakvu ko voli gustinu. Potom se procedi u finom situ ili gazi i dodaju začini po ukusu. Neko ostatak od ceđenja ponovo melje sa vodom i ponovo cedi.

      Gledanje 1 članaka - 1 do 5 (od 5 ukupno)
      • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.