НАСЛОВНА » pomoc

pomoc

Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
  • Аутор
    Поруке
  • #2507
    Анонимни

      Pomaze Bog,pozdrav svima.Pre dve godine mi je umro rodjeni brat iza nje ga ostala je mala cerkica i snajka.

      Vremenom negde usput rodila se moja velika ljubav prema snajci,pa me interesuje stav crkve po tom pitanju.

      unapred zahvalan na odgovoru.

      #2509

      Срећан празник св. Јована Претече, који је о овоме говорио Ироду (Мт. 14,3-4) (Мк. 6,18) !

      Замисли да ти је умро стриц, рецимо, и да га је надживјела његова жена – твоја стрина. Она би и после смрти твог стрица остала твоја стрина.

      Сроднички односи из брака не престају смрћу брачног друга.

      Стога, жена твог брата ти је и даље снаха, и после смрти твог брата. Она је након смрти њеног мужа слободна да се вјенча са ким хоће – само ако за такав брак нема сметње. А за брак између вас двоје постоји сметња јер сте у двородном сродству.

      Тако ја мислим, а ти се боље распитај код неког ко је за то стручан.

      Жив и здрав био!

      #2538
      Slobodanka
      Учесник

        Dragi Anonimni brate,
        tvoja bol za bratom je velika, i mozda je ta bol u osnovi ljubavi koju osecas, mislim na musko-zensku ljubav. Jer ja verujem da ti svoju snaju volis kao coveka. Ali gledas nju kako pati bez svog muza, gledas devojcicu koja je ostala bez tate, i srce te mozda gura sve blize njima… Mozda je to samo zabluda… Nisam ja iz crkve, izvini sto se uopste mesam, ali mozda se tebi cini da su to osecanja muskarca prema zeni. A sve i da jesu, pitanje je sta tvoja snaja oseca prema tebi … Mozda da popricas sa nekim svestenim licem… Zelim ti da se izboris sa svim iskusenjima koja te cekaju!

        #2575
        Toma
        Учесник

          pozz, u vezi sam sa devojkom pola godine i do nedavno sam saznao da smo rod po ocu, jer su njena baba (po majci) i moja baba(po ocu) ne rodjene sestre pa me zanima koje je to koleno?

        Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
        • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.