НАСЛОВНА » Pitanje

Pitanje

Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
  • Аутор
    Поруке
  • #2310
    Zoki Trajkov
    Учесник

      <p style=“text-align: left;“>Pomaze Bog</p>

      Zelim da znam dali ako si se  sa nekim posvadjao ili si ga uvredio  a posle toga si se pokajao i ispovedio ali nemozes da zatrazis oprost licno od njega zato sto ti je daleko u momentu dali se to jos racuna za neoprosten grijeh

      #2315
      ivo.vatovic
      Учесник

        Драги брате,

         

        Ту нема много философије … Бог је наш отац који нас воли више него ми сами себе. Ако се увредиоц искрено каје а нема начина да затражи опроштај од увређеног, ако је грех исповеђен … зашто би био неопроштен … како ти рече? Проблем је у томе што ми понекад лажемо себе јер немамо снаге да тражимо опроштај иако се кајемо па нас савест прогања.

        Само стави себе у улогу оца коме је дете нешто скривило а видиш да се искрено каје и све би дало да то може да исправи… да ли би му опростио … чак и ако се стиди да тражи опроштај?

        А Бог хоће да се сви спасемо и будемо једно са Њим.

         

        Свако добро брате,

         

        Иво

        #2323

        Бог ти добро дао, Зоки.

        Ако си се заиста покајао и гријех исповиједио и од свештеника опроштај добио – тад не сумњај: опроштен је гријех твој. Јер је Христос ту власт (да опраштају гријехе) оставио Својим ученицима рекавши “Којима опростите гријехе, опраштају им се; и којима задржите задржани су” (Јн. 20,23). То, да ти је гријех опроштен, значи да те Праведни Судија у Дан Суда неће питати да даш одговор за ријеч коју си изрекао брату своме.

        Али гледај да се, ако икако можеш, нађеш лицем у лице са тим братом којега си увриједио и да од њега затражиш опроштај. Јер, последице учињеног гријеха остају и после добијања опроштаја, док се не роде плодови достојни покајања. (Мт. 3,8)

      Гледање 1 чланка - 1 до 3 (од 3 укупно)
      • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.