НАСЛОВНА » Krsna slava

Krsna slava

Форуми ГЛАВНИ ФОРУМ Krsna slava

Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
  • Аутор
    Поруке
  • #3380
    Kristijan
    Учесник

      Pomaze bog braco i sestre

      Pre svega zelim se izviniti sto pokrecem jos jednu temu u par dana,preselio sam se u novoj sam okolini jos nisam stigao naci duhovnika nekoga s kim bi mogao pricati pored toga ovde sam nasao neke svoje odgovore

       

      Dakle krenucu lepo od pocetka,deda sa majkine strane je nasledio krsnu slavu njegov sin(moj ujak) je poginuo nakon njegove pogiblje posle par meseci nas je isto napustio moj deda,trenutno sa majkine strane nema ni jedan zivi muski clan porodice samo baba i moja majka,ja bih zeleo naslediti tu krsnu slavu to je obicaj ali tu dolazim to problema,moj otac je madjar te sam ja rodjen madjar i krsten u katolickoj crkvi odrastao sam uz obe vere i dan danas je tako odlazim i na misu i na liturgiju,da li ja smem slaviti slavu posto sam hajde da kazemo druge vere da li je imam pravo naslediti uopste i ako su jos dva clana ziva,ako sam siguran muski bi trebali naslediti,sledece godine postajem punoletan te bih zeleo ako bog da saznati sva ova pitanja preuzeti Krsnu slave majkine porodice i proslavljati Svetog Arhangela Mihaila.

       

      Bog vam blagoslovio braco i sestre

      #3381
      Zoran
      Учесник

        Бог ти помогао брате Кристијане,

        По свему што си лепо описао, човекољубиви Господ те полако приводи на прави пут познања ИСТИНЕ. Родоначелник светородне лозе Немањића велики жупан Стефан Немања је такође најпре крштен у католичкој цркви. Спознавши лепоту, изворност и истинитост ПРАВОСЛАВЉА, одбацио је латинску цркву и прешао у Православље поставши до краја животе њен следбеник и бранилац.

        Знчи драги брате, предстоји ти први корак – КРШТЕЊЕ у Светој православној цркви.

        Пре тога би требало да се упознаш са начелима наше Свете Цркве и да твоје приступање овој величанственој Светој тајни не буде формално, већ истинско прихватање и умом и срцем СИМВОЛА ВЕРЕ наше Свете православне цркве. Јер Кристијане, са тим чином постајеш члан Цркве, а Црква је тело Христово а шта има веће од тога да те Цар над царевима, Господар над господарима прими у свој свети Дом не као слугу већ као сина. О томе би требало да поразговараш са парохијским свештеником Српске Православне Цркве који ће те надам се уз Божију помоћ и крстити.

        Како је лако све ово написати, а спровести у дело… Господ нека ти је на помоћи, јер ће те лукави демон на све могуће начине спотицати и одвраћати од тог чина (запамти ово добро). Бојим се да ћеш противнике имати у самом дому твоме, али не бој се ако си решио да кренеш Христовим путем само напред драги брате.

        После Свете тајне крштења, веријем и знам да ће Свеблаги Господ Исус Христос устројити твој животни пут ка спасењу као и помоћи ти у твојој недоумици око слављење Крсне славе.

        Витеже Христов Кристијане, кренуо си и не одустај.

        Бог нека је са тобом.

         

        Број корисника који су захвалили аутору: 1
        #3383
        Kristijan
        Учесник

          Hvala brate Zorane na odgovoru,jedino sto bih zeleo reci da ja ne zelim odbaciti latinsku crkvu vec zelim balansirati kao i do sada u zivotu,potrudicu se da ovde nadjem nekoga s kim bih mogao pricati i sprovesti u delo to krstenje i znam da ce me demoni napadati jer covek treba da se kristi kada spozna veru i boga kao sto se i meni dogadja sada,spreman sam to uraditi ali bez odbacivanja jedne ili druge vere

          Bog neka je sa tobom brate Zorane

           

          Kristijan

          #3384
          Marko
          Учесник

            Помаже Бог,да испричам једну причу,познајем једну дјевојку она је вјероучетилица.Њен покојни Отац,је био Адвентиста,али је био атеиста мајка,је православна она и сестра су крштене у Православну Цркву,кад је Божић и Васкрст,она иде и слави с родбином.Кад слави оба пута су посни дани и нормално прослави.Крстиш се и договориш се с Свештеником,да славиш Славу.Кад је Божић и Васкрс,католички прославиш.

          Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
          • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.