НАСЛОВНА » Како сузити бројаницу?

Како сузити бројаницу?

Форуми ГЛАВНИ ФОРУМ Како сузити бројаницу?

Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
  • Аутор
    Поруке
  • #843
    s.a.mitrovic
    Учесник

      Помаже Бог,

      Већ дуго времена имам мали проблем: бројаница, коју носим на руци, током времена се почне ширити и спадати са ручног зглоба.

      Једном сам покушао да бројаницу држим у врелој води, мислећи да ће се сузити.  Покушај је био без успијеха.

      Да ли знате згодан начин да се ријеши овај проблемчић? Ако нема ријешења, нема проблема: навикао сам да бројаницу држим у џепу (али се не сјетим сваки пут да је извадим прије него што панталоне оду у машину за веш 🙂 )

      У Христу,

      Александар

      #844

      Бог помогао и Христос се вазнесе!

      Брате Александре, не верујем да се може трајно сузити.  Вероватно се мало сузи док је влажна, али се поново лако прошири.  Ја сматрам да је и боље носити је у џепу, а верујем да њој и не смета када се опере.

      Но, мој метод за „сужавање“ би био – начворати нову бројаницу својеручно, уложити у њу сат-два молитве, па имати две, а првом сиромашку приложити колико би коштала да купиш нову.  Није тешко научити, а дејствује двоструко – уз молитву се прави и молитвом се касније годинама освећује.  Осим тога, сам одређујеш (кад научиш како) колико ће тесна бити на руци, а по личном молитвеном правилу можеш начворати и бројанице са 100, 300 или више (!) чворова, за које неће бити проблем када се мало рашире 😉

      #873
      s.a.mitrovic
      Учесник

        Пуно хвала брате Милораде.

        Одличан предлог.

        Ево, нашао сам снимке како се плете бројаница.  Чини ми се да је овај начин са два ексера много лакши:

        Е сад, какав материјал, тј. врпцу да употријебим?

        У Христу,

        Александар

        #874

        Помаже Бог, брате Александре!

        Ја сам научио управо уз овај први снимак, но то није важно.

        Што се тиче канапа, можеш да испробаваш.  Ја сам највише бројаница направио канапом којег можеш купити на овом сајту: https://www.repro-shop.com/delovi-za-brojanice/2883-sk_b-saten-konac.html  – шаљу на адресу, а седиште је у Новом Саду.

        Тај канап (који се види на страници) је таман добре дебљине за бројаницу „на руку“, благо је свиленкаст, али се добро затеже и не одвезује се.  Мислим да је поручена дужина 5 метара, и таман толико је потребно за уобичајену бројаницу од 33 чвора (мали остатак може да се искористи за крст, или украс).

        Касније сам куповао и нешто дебље канапе – можеш погледати у продавницама „позамантерије“, тј. конце, вунице, …

        Нека би ти била мала подршка за твој молитвени труд.

        Свако добро од Господа!

        Милорад

      Гледање 1 чланка - 1 до 4 (од 4 укупно)
      • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.