NASLOVNA » Savjet i pomoc

Savjet i pomoc

Forumi GLAVNI FORUM Savjet i pomoc

Gledanje 1 članaka - 1 do 10 (od 10 ukupno)
  • Autor
    Poruke
  • #1190
    Dijana
    Učesnik

      Draga braco i sestre..

      Moze li jos savjeta i predloga za temu Prokletstvo, da li je neko imao iskustva sta mi je ciniti.

      #1199
      Anonimni

        Pomaže Bog draga sestro,

        Pokušaću da ti dam neki savet.

        Da li je prokletstvo u pitanju? Ne znamo, a najverovatnije nikad nećemo ni saznati. No uprkos tome, ne boj se.

        „doci u manastir Zica da se odrze seanse neke kao molitve, sa nekim uljem od latica ruza bijela svijeca platno“ – ovo mi zvuči kao neko babsko mađijanje, koje nema veze sa crkvom. Ja lično ne bih pridavala tome njegovom savetu nikakvu pažnju. U crkvi tako nešto ne postoji, evo neko me neko sa foruma ispravi ako postoji. Što ne znači da ne možeš posetiti manastir Žiča ili neki drugi inače.

        Rešenje je u tome da počneš da živiš po Bogu, i onda će zle sile da izgube pristup ka tebi. Bilo da je u pitanju prokletstvo, magija, ili nešto treće.

        Kao prvo, krsti se ako nisi.

        Drugo, zakaži ispovest kod sveštenika i što detaljnije se ispovedi. Možda će biti potrebno i više puta. Neka bude koliko bude.

        Prethodno se pokaj za sve to što ispovedaš, jer bez toga ti ispovest ne vredi.

        I daj Bogu reč da ćeš se promeniti. Radi zatim na tome da se promeniš, pri tome se oslanjaj na Boga, i ne očajavaj kad posustaneš. Kad se desi pad, opet se pokaj, ispovedi, i nastavi dalje. Bog će biti uz tebe i pomagaće ti jer vidi tvoj trud i dobru nameru srca.

        Kupi kalendar sa pravilom posta za narednu godinu (u crkvi ili crkvenoj knjižari) i posti držeći se toga. Ako ti je previše, pitaj svog sveštenika kako da postiš i da ti da blagoslov za to.

        Posle posta i ispovesti, i molitava koje ćeš kod kuće čitati, treba i da se pričestiš. Kada ćeš se i koliko često pričešćivati, pitaj svog sveštenika.

        Svakog dana čitaj jutarnju i večernju molitvu. I pitaj sveštenika koje još molitve da čitaš.

        Idi u crkvu nedeljom u 9 sati na liturgiju. Uz to, pogledaj u rasporedu crkve kad su druga bogosluženja i idi na još neko ako možeš. Važno je na primer da ideš subotom popodne na večernju službu.

        Ukoliko si krštena, pitaj u crkvi da te upute kako i gde da ostaviš imena (svoje i svojih bližnjih za koje želiš a koji su kršteni – i živih i pokojnih) da bi se pominjala na liturgiji. Ovo je jako važno za dušu. Ostavi uz to mali prilog.

        U svakodnevici trudi se da budeš što bolja prema drugima i da im pomažeš, i praštaš.

        Vremenom, uvidećeš rezultate svega ovoga i počećeš da osećaš kako zle sile odstupaju a da je oko tebe sve više Božije blagodati. Da te čuvaju Bog, i njegovi anđeli i sveci.

        Od sveštenika koji se bave sličnom tematikom neki idu kod oca Marjana u crkvi Svetog Petra i Pavla kod sela Stave koji ima iskustva u borbi protiv magije. Da li ima iskustva sa prokletstvima, ne znam. Takođe, u manastiru Slanci svakog petka u 17 časova (ako nisu promenili vreme) arhimandrit Stefan čita grupnu molitvu protiv zlih duhova. Pa možda možeš i njega da pitaš nešto i da prisustvuješ molitvi.

        Želim ti svako dobro od Gospoda!

         

        #1200
        Anonimni

          p.s. Napisala sam „daj reč Bogu“ – pri tome ne mislim da se zakuneš jer je to nešto jako ozbiljno što ne treba olako raditi, već sam upotrebila taj izraz metaforički. Možda je bolje reći – zamoli iskreno Boga da ti pomogne da se promeniš a ti daj sve od sebe u istom cilju.

          #1201
          Dijana
          Učesnik

            Draga Marina,

            Hvala puno na savjetima.

            Ja se odavno trudim da zivim po bozijim pravilima, i idem u crkvu .

            Svakako hvala naravno da cu odraditi ispojest i sve sto bude potrebno.

            U ovo ne treba vjerovati ali eto malo se covjek najezi kad cuje tako nesto.

            Bogu hvala .

            I vama svako dobro.

            #1202
            Anonimni
              1. Poštovani, ne znam šta da radim i kome treba da se obratim. Desilo mi se nešto strašno doživeo sam prvi lut u svom životu. Izašao sam napolje pre 3 dana je to bilo. Izašao sam napolje oko 3 sata posle ponoći da vidim gde mi je pas. On je bio fokusiran na jednu tačku otišao sam do njega on je gledao na krov. Ja sam polako pogledak i prvo sam video ruku ispred mene je bio zid polako počinjem da izvirujem pas ustaje i fokusira se i gleda u to.. Ja polako izvirujem i vidim kao senku crnu u obliku čoveka stojao je na krovu i gledao u mene i psa. Bio je visok i kao d je imao duge ruke i veće šake.   Doživeo sam strašan starh presek u stonaku i ladan znaoj na pola sekunde sam trzno glavom i trepno sam od straha i on je nestao i onda sam video odzak. Jer na tom mestu i jeste odzak al on kao da je bio ispred.. Ne znam šta da radim kada padne noć strah me je ne smem da odem u na to mesto i ponovo da vidim. Ne spavam lepo strah me kada zažmurim da me gleda. U kući je tiho nista nisam primetio čudno.. Dal da čitam neku posebno molitvu da izbijem strah dal da se pričestim. Molim za pomoć. Hvala.
              #1203
              Luka.Petrovic
              Učesnik

                Pomaže Bog svima,imam jedno pitanje.
                <p style=“text-align: left;“>Sa devojkom sam u vezi skoro dve godine,od početka smo znali da je njen pra deda krstio moju babu,njen pra deda po babi,ni meni ni mojoj porodici to nije smetalo jer smo smatrali da nemamo veze. Ja sam se preselio u njeno mesto,to je prava ljubav,volimo se iz sveg srca,ali se desio jedan problem,njena majka jr otišla kod popa i pitala ga je da li je to dozvoljeno,on nije mogao odmah da odgovori zato što ni sam nije znao,sutradan nam je rekao da smo 6 koleno kumstva i da to ne može jer od 7 kolena može da bude nešto,mi nismo niukakvom krvnom srodstvu,čak krvo srodstvo se računa da može od 4 kolena,mnogo se volimo i ne želimo da se ovo završi ovako,mislim da je ljubav najbitnija stvar na ovom svetu,ako razdvojite dve duše koje se vole,slomijete ih zar to nije greh,po meni je greh razdvojiti dve srodne duše,jel sad treba da patimo i ja i ona zato što tako piše da je potrebno od 7 kolena a ne od 6,moje pitanje je,da li je moguće dobiti blagoslov od nekog popa ili Sveštenika za našu vezu?</p>

                #1205

                Bog ti pomogao, Luka.

                Ti grešiš u jednoj stvari. Ti zapravo, kažeš sledeće (oprosti ako budem grublji nego što treba): Ja sam u pravu, i baš me briga šta o tome misli i crkva i Bog. Može li na neki način da bude kako ja hoću. Još jednom ti se izvinjavam ako sam preterao, ali iz tvoje poruke sledi upravo to.

                Što se tiše mišljenja da je greh razdvojiti one koji se vole, ne treba razdvajati parove, ali nekad će dvoje uništiti jedno drugo, a ne vide to (dok drugi koji su stariji i iskusniji to vide). Zatim se može se desiti da dvoje saznaju da su veoma blizak rod. Ja znam za bar jedan takav slučaj. Mogu postojati i drugi razlozi, ali je poenta od romantične ljubavi (koja je zapravo prvenstveno zaljubljenost i sadrži pomalo ljubavi) ne treba praviti nikakvo božanstvo kome sve treba da se pokloni (iako ona može biti veoma lepa i svakako je dobrodošla).

                Što se tiče tvog pitanja, na sledećem linku možeš videti Bračna pravila Srpske pravoslavne crkve. Ona jesu još iz tridesetih godina, ali mislim da još uvek važe, ako ne u potpunosti, onda u opštim crtama.

                http://pravoslavnaporodica.org.srb/pravoslavna-porodica/1108-bracna-pravila-spc-varnava-rosic1

                Ako sam ja dobro razumeo tvoje objašnjenje vi ste zaista šesti stepen duhovnog srodstva. (Između njenog pradede i nje je treći stepen srodstva, plus između tvoje babe i tebe – drugi plus samo krštenje koje dodaje još jedan: 3 +2 + 1 = 6.) I za duhovno i sa krvno srodstvo potrebno je da bude bar osmi stepen srodstva. (Za krvno srodstvo to znači između trećerođaka.) Ipak treba da znaš da šesti stepen duhovnog srodstva – što je vaša situacija – predstavlja uklonjivu smetnju, što znači da neka mogućnost postoji. Ukoliko vam sveštenik nije rekao, slobodno pitajte nekog drugog sveštenika da vam kaže šta možete da uradite.

                I za kraj još nešto. Ako vam nekoliko sveštenika kaže da ne može, prihvatite to kao Božju volju. Bog vidi stvari u budućnosti koje vi ne vidite i preporučuje vam da odustanete, jer bi takva veza pre ili kasnije bila loša za vas.

                #1206

                Pomaže Bog, Monarhisto.

                Pre nego što si ti napisao poruku, Marina je odgovorila Dijani. Čini mi se da taj odgovor u velikoj meri može i tebi pomoći. Moguće je da je to što si video bilo demonskog porekla. ali je moguće da je bila neka halucinacija, ali nešto obično što si video pogrešno u mraku. Ne znam, ali pitanje je i koliko je važno. Uradi i ti ono što je Marina savetovala Dijani, ako već ne radiš. A pošto si se gadno uplašio, nije loše da se posavetuješ sa nekim duhovnikom. Otiđi u neki manastir u blizini i porazgovaraj sa nekim od iskusnijih monaha. Monasi koji žive podvižničkim životom, naročito ako tako žive zadnjih nekoliko decenija, imaju dosta iskustva sa raznim duhovnim pojavama, i moći će da ti kažu šta je u pitanju i šta treba da uradiš.

                #1207
                Anonimni

                  Pomaže Bog.

                  Hvala na odgovoru. Da, pročitao sam poruku od Marine. Da idem u crku redovno pre toga. Svako veče čitam molitve več duže vreme i svojim rečima uvek nešto kažem i pomolim se. Hvala vam još jednom!

                  #1213
                  Jovan Drobnjak
                  Učesnik

                    Draga braco i sestre,

                    Moze li neki savet ukoliko je neko imao slican san kao i ja. Sanjao sam kako sam bio u dnevnoj sobi kuce i tu je bio moj komsija koji je strasno kontrirao tome da Isus Hrist i sam Bog postoji. Tada sam ja poceo da se molim Hristu da mi da neki znak kao dokaz. U tom trenutku u uglu sobe pored ikone Isusa Hrista se ukazala neka kao crvena svetlost. Odmah sam bio ispunjen nekim divnim osecajem i pun suza radosnica sam stao ispod i poceo da se molim. Uspeo sam da slikam telefonom, ali to je ipak san tako da sliku nemam.

                    To je to, nadam se da je neki lep znak od Gospoda 😄.

                    Hvala u napred.

                  Gledanje 1 članaka - 1 do 10 (od 10 ukupno)
                  • Morate biti prijavljeni da biste odgovorili u ovoj temi.