НАСЛОВНА » Savjet i pomoc

Savjet i pomoc

Форуми ГЛАВНИ ФОРУМ Savjet i pomoc

Гледање 1 чланака - 1 до 10 (од 10 укупно)
  • Аутор
    Поруке
  • #1190
    Dijana
    Учесник

      Draga braco i sestre..

      Moze li jos savjeta i predloga za temu Prokletstvo, da li je neko imao iskustva sta mi je ciniti.

      #1199
      Анонимни

        Помаже Бог драга сестро,

        Покушаћу да ти дам неки савет.

        Да ли је проклетство у питању? Не знамо, а највероватније никад нећемо ни сазнати. Но упркос томе, не бој се.

        „doci u manastir Zica da se odrze seanse neke kao molitve, sa nekim uljem od latica ruza bijela svijeca platno“ – ово ми звучи као неко бабско мађијање, које нема везе са црквом. Ја лично не бих придавала томе његовом савету никакву пажњу. У цркви тако нешто не постоји, ево неко ме неко са форума исправи ако постоји. Што не значи да не можеш посетити манастир Жича или неки други иначе.

        Решење је у томе да почнеш да живиш по Богу, и онда ће зле силе да изгубе приступ ка теби. Било да је у питању проклетство, магија, или нешто треће.

        Као прво, крсти се ако ниси.

        Друго, закажи исповест код свештеника и што детаљније се исповеди. Можда ће бити потребно и више пута. Нека буде колико буде.

        Претходно се покај за све то што исповедаш, јер без тога ти исповест не вреди.

        И дај Богу реч да ћеш се променити. Ради затим на томе да се промениш, при томе се ослањај на Бога, и не очајавај кад посустанеш. Кад се деси пад, опет се покај, исповеди, и настави даље. Бог ће бити уз тебе и помагаће ти јер види твој труд и добру намеру срца.

        Купи календар са правилом поста за наредну годину (у цркви или црквеној књижари) и пости држећи се тога. Ако ти је превише, питај свог свештеника како да постиш и да ти да благослов за то.

        После поста и исповести, и молитава које ћеш код куће читати, треба и да се причестиш. Када ћеш се и колико често причешћивати, питај свог свештеника.

        Сваког дана читај јутарњу и вечерњу молитву. И питај свештеника које још молитве да читаш.

        Иди у цркву недељом у 9 сати на литургију. Уз то, погледај у распореду цркве кад су друга богослужења и иди на још неко ако можеш. Важно је на пример да идеш суботом поподне на вечерњу службу.

        Уколико си крштена, питај у цркви да те упуте како и где да оставиш имена (своје и својих ближњих за које желиш а који су крштени – и живих и покојних) да би се помињала на литургији. Ово је јако важно за душу. Остави уз то мали прилог.

        У свакодневици труди се да будеш што боља према другима и да им помажеш, и прашташ.

        Временом, увидећеш резултате свега овога и почећеш да осећаш како зле силе одступају а да је око тебе све више Божије благодати. Да те чувају Бог, и његови анђели и свеци.

        Од свештеника који се баве сличном тематиком неки иду код оца Марјана у цркви Светог Петра и Павла код села Ставе који има искуства у борби против магије. Да ли има искуства са проклетствима, не знам. Такође, у манастиру Сланци сваког петка у 17 часова (ако нису променили време) архимандрит Стефан чита групну молитву против злих духова. Па можда можеш и њега да питаш нешто и да присуствујеш молитви.

        Желим ти свако добро од Господа!

         

        #1200
        Анонимни

          п.с. Написала сам „дај реч Богу“ – при томе не мислим да се закунеш јер је то нешто јако озбиљно што не треба олако радити, већ сам употребила тај израз метафорички. Можда је боље рећи – замоли искрено Бога да ти помогне да се промениш а ти дај све од себе у истом циљу.

          #1201
          Dijana
          Учесник

            Draga Marina,

            Hvala puno na savjetima.

            Ja se odavno trudim da zivim po bozijim pravilima, i idem u crkvu .

            Svakako hvala naravno da cu odraditi ispojest i sve sto bude potrebno.

            U ovo ne treba vjerovati ali eto malo se covjek najezi kad cuje tako nesto.

            Bogu hvala .

            I vama svako dobro.

            #1202
            Анонимни
              1. Poštovani, ne znam šta da radim i kome treba da se obratim. Desilo mi se nešto strašno doživeo sam prvi lut u svom životu. Izašao sam napolje pre 3 dana je to bilo. Izašao sam napolje oko 3 sata posle ponoći da vidim gde mi je pas. On je bio fokusiran na jednu tačku otišao sam do njega on je gledao na krov. Ja sam polako pogledak i prvo sam video ruku ispred mene je bio zid polako počinjem da izvirujem pas ustaje i fokusira se i gleda u to.. Ja polako izvirujem i vidim kao senku crnu u obliku čoveka stojao je na krovu i gledao u mene i psa. Bio je visok i kao d je imao duge ruke i veće šake.   Doživeo sam strašan starh presek u stonaku i ladan znaoj na pola sekunde sam trzno glavom i trepno sam od straha i on je nestao i onda sam video odzak. Jer na tom mestu i jeste odzak al on kao da je bio ispred.. Ne znam šta da radim kada padne noć strah me je ne smem da odem u na to mesto i ponovo da vidim. Ne spavam lepo strah me kada zažmurim da me gleda. U kući je tiho nista nisam primetio čudno.. Dal da čitam neku posebno molitvu da izbijem strah dal da se pričestim. Molim za pomoć. Hvala.
              #1203
              Luka.Petrovic
              Учесник

                Pomaže Bog svima,imam jedno pitanje.
                <p style=“text-align: left;“>Sa devojkom sam u vezi skoro dve godine,od početka smo znali da je njen pra deda krstio moju babu,njen pra deda po babi,ni meni ni mojoj porodici to nije smetalo jer smo smatrali da nemamo veze. Ja sam se preselio u njeno mesto,to je prava ljubav,volimo se iz sveg srca,ali se desio jedan problem,njena majka jr otišla kod popa i pitala ga je da li je to dozvoljeno,on nije mogao odmah da odgovori zato što ni sam nije znao,sutradan nam je rekao da smo 6 koleno kumstva i da to ne može jer od 7 kolena može da bude nešto,mi nismo niukakvom krvnom srodstvu,čak krvo srodstvo se računa da može od 4 kolena,mnogo se volimo i ne želimo da se ovo završi ovako,mislim da je ljubav najbitnija stvar na ovom svetu,ako razdvojite dve duše koje se vole,slomijete ih zar to nije greh,po meni je greh razdvojiti dve srodne duše,jel sad treba da patimo i ja i ona zato što tako piše da je potrebno od 7 kolena a ne od 6,moje pitanje je,da li je moguće dobiti blagoslov od nekog popa ili Sveštenika za našu vezu?</p>

                #1205

                Бог ти помогао, Лука.

                Ти грешиш у једној ствари. Ти заправо, кажеш следеће (опрости ако будем грубљи него што треба): Ја сам у праву, и баш ме брига шта о томе мисли и црква и Бог. Може ли на неки начин да буде како ја хоћу. Још једном ти се извињавам ако сам претерао, али из твоје поруке следи управо то.

                Што се тише мишљења да је грех раздвојити оне који се воле, не треба раздвајати парове, али некад ће двоје уништити једно друго, а не виде то (док други који су старији и искуснији то виде). Затим се може се десити да двоје сазнају да су веома близак род. Ја знам за бар један такав случај. Могу постојати и други разлози, али је поента од романтичне љубави (која је заправо првенствено заљубљеност и садржи помало љубави) не треба правити никакво божанство коме све треба да се поклони (иако она може бити веома лепа и свакако је добродошла).

                Што се тиче твог питања, на следећем линку можеш видети Брачна правила Српске православне цркве. Она јесу још из тридесетих година, али мислим да још увек важе, ако не у потпуности, онда у општим цртама.

                http://православнапородица.орг.срб/pravoslavna-porodica/1108-bracna-pravila-spc-varnava-rosic1

                Ако сам ја добро разумео твоје објашњење ви сте заиста шести степен духовног сродства. (Између њеног прадеде и ње је трећи степен сродства, плус између твоје бабе и тебе – други плус само крштење које додаје још један: 3 +2 + 1 = 6.) И за духовно и са крвно сродство потребно је да буде бар осми степен сродства. (За крвно сродство то значи између трећерођака.) Ипак треба да знаш да шести степен духовног сродства – што је ваша ситуација – представља уклоњиву сметњу, што значи да нека могућност постоји. Уколико вам свештеник није рекао, слободно питајте неког другог свештеника да вам каже шта можете да урадите.

                И за крај још нешто. Ако вам неколико свештеника каже да не може, прихватите то као Божју вољу. Бог види ствари у будућности које ви не видите и препоручује вам да одустанете, јер би таква веза пре или касније била лоша за вас.

                #1206

                Помаже Бог, Монархисто.

                Пре него што си ти написао поруку, Марина је одговорила Дијани. Чини ми се да тај одговор у великој мери може и теби помоћи. Могуће је да је то што си видео било демонског порекла. али је могуће да је била нека халуцинација, али нешто обично што си видео погрешно у мраку. Не знам, али питање је и колико је важно. Уради и ти оно што је Марина саветовала Дијани, ако већ не радиш. А пошто си се гадно уплашио, није лоше да се посаветујеш са неким духовником. Отиђи у неки манастир у близини и поразговарај са неким од искуснијих монаха. Монаси који живе подвижничким животом, нарочито ако тако живе задњих неколико деценија, имају доста искуства са разним духовним појавама, и моћи ће да ти кажу шта је у питању и шта треба да урадиш.

                #1207
                Анонимни

                  Помаже Бог.

                  Хвала на одговору. Да, прочитао сам поруку од Марине. Да идем у црку редовно пре тога. Свако вече читам молитве веч дуже време и својим речима увек нешто кажем и помолим се. Хвала вам још једном!

                  #1213
                  Jovan Drobnjak
                  Учесник

                    Draga braco i sestre,

                    Moze li neki savet ukoliko je neko imao slican san kao i ja. Sanjao sam kako sam bio u dnevnoj sobi kuce i tu je bio moj komsija koji je strasno kontrirao tome da Isus Hrist i sam Bog postoji. Tada sam ja poceo da se molim Hristu da mi da neki znak kao dokaz. U tom trenutku u uglu sobe pored ikone Isusa Hrista se ukazala neka kao crvena svetlost. Odmah sam bio ispunjen nekim divnim osecajem i pun suza radosnica sam stao ispod i poceo da se molim. Uspeo sam da slikam telefonom, ali to je ipak san tako da sliku nemam.

                    To je to, nadam se da je neki lep znak od Gospoda 😄.

                    Hvala u napred.

                  Гледање 1 чланака - 1 до 10 (од 10 укупно)
                  • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.