НАСЛОВНА » Кумство

Кумство

Форуми ГЛАВНИ ФОРУМ Кумство

Гледање 1 чланка - 1 до 2 (од 2 укупно)
  • Аутор
    Поруке
  • #888
    Marko
    Учесник

      <p style=“text-align: right;“>Поштовани,</p>
      Обраћам се јер сам у врло незгодној ситуацији. Вереница и ја смо одлучили да се венчамо. Стари кумови су ми дали благослов да нађем новог кума. Исхитреном реакцијом сам позвао и питао пријатеља који је рекао да се кумство не одбија, али чини ми се да није баш био одушевљен тиме. Ја сам до тог трена имао велику жељу да ми он буде кум али након тога се све променило. Сада сам сигуран да сам погрешио. Да ли постоји начин да се моја одлука промени?

      #889
      Bodin Kravljanac
      Учесник

        Dragi brate Marko,

        vec si promenio svoju odluku. Da li postoji nacin da promenis i ,,kandidata“ za kuma, a da se isti ne uvredi, ako je to tvoje pitanje – ne znam. Tu ima mnogo faktora koje mi, sa ove strane interneta, ne mozemo da vidimo. Kakva je licnost tvog druga? Kakav je vas odnos? Da li bi se uvredio da mu ,,otkazes“, da li bi mu bilo svejedno, mozda laknulo – a mozda i tebi samo deluje da je nezainteresovan zbog njegove neodredjene reakcije. Najbolje ga jednostavno pitaj da li zaista zeli i da mu time ne stvaras obavezu, umesto da mu pricinjavas zadovoljstvo. Neki ljudi jednostavno vole samo da izgovore tu frazu, da se ,,kumstvo ne odbija“, iako to vazi za krsno kumstvo (mada i to moze da se odbije), a ne svedocenje na vencanju.

        Ako si prosto hteo da pitas da li je zabranjeno menjati potencijalnog kuma, posto ti je neko vec dao pristanak, verujem da nije – ali sigurno nije ni lepo. Posebno ako bi ga time ozalostio. A verujem i da taj covek ima neke svoje kvalitete – jer zasto bi ga inace zvao za kuma? Ustvari, ljudi kumstvu pridaju preveliki znacaj. Vidjao sam mnoge slucajeve gde je jedan kum blatantno iskoriscavao drugog, nekad cak i tokom samih priprema za svadbu – pa nikom nista. Zivot ide dalje. Izbor nekoga za kuma moze samo da te uzvisi, nikako da te unizi. Nas je cilj da mi budemo postojani, a braca oko nas mogu biti kakva god pozele da budu.

      Гледање 1 чланка - 1 до 2 (од 2 укупно)
      • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.