НАСЛОВНА » Brak

Brak

Гледање 31 чланака - 31 до 45 (од 68 укупно)
  • Аутор
    Поруке
  • #2330
    andjelija.ltt
    Учесник

      Pozdrav svima i ore svega hvala na svacijem misljenju.ne znma iz kog razloga mi nije stizalo obavestenje pokusacu da odgovorim svima mada nisam maher za tehnokogiju oa cu sve ovde iskucati a ne u zasebnim odgovorima. Prvo,smatram da razvod NIJE OPCIJA  i da nikada nece biti. smatram da to ne radi on vec mozda demon kroz njega zeli mene jos jace d apovredi kako se sve vise priblizavam bogu( uvek je gore kada je post naprimer.) Ukoliko gresim neka me neko ispravi. Za mene razvod nije opcija jer koliko ja znam razvod u bogu ne postoji. Tako d aonda ne postoji ni za mene.ne bi ga ostavila cak ni da me prevari.i dalje bih kleknula i molila boga da radi sta on misli da treba. Opet ako gresim neka me neko ispravi. Da, samouka jesam ja nemam duhovnika i smatram to velikom privilegijom ukoliko neko ima.ucila sam se sama iz knjiga poput lestvice,unutrasnje borbe, dobrotoljublja i sl .iz tiga proizilaze moji stavovi.mislim da bog moze sve ,tako moze i u samo jednommomentu da ga promeni kada in to bude smatrao da treba.na meni je da istrpim e sad. U tom trpljenju u meni je javlja negodovanje zasto to moram i sl.(i mene demon napada i zamucuje misli) ima situacija kada me nesto izvredj ai ja precutim i sklonim se on dodje pa se izvini, a ima situacija kada ne mogu da precutim ne znam kako da objasnim ali bukvalno onda moja jedna rec samonapravi opsti haos. Ponekad se posvadja i sam sa sobom. Jako mi je tesko uvek da pretrpim ako me shvatate a ako kaze biblija da bog daje tu snagu zasto je ne ostim uvek? Zasto onda patim posle toga jako,da li zbog ega( u smisli kao da sam mozda nekako skriveno gorda jer smatram da to ne zasluzujem i sl)  da ,mogla bih da pretrpim rafi boga sve zivo.evo ako hoce neko da me osudi sada ovog momenta ali ja cu reci.MENI JE GOSPOD IZNAS SVEGA , CAK I ISPRED PORODICE , ne mogu ukratko objasniti sta je on meni pruzio i u kom momentu me podigao meni ni jedna dila ne moze doci i naterati me ni po cenu cega d aucinim nesto nasuprot boga. Da lakse shvatite , ja sam bila pankerka ,pusila marihuanu , izlazila milion pirsinga imala ,nakon sto sam usla u veru i osetila pored sebe takvu silu ja sam se totalno izmenika ne samo psihicki vec i fizicki od izgleda do oblacenja . Mene je strah samo da ne izgubim Boga razumete? Ima momenata kada ga osecam izuzetno jako kada sam sposo na sve d aistrpim, a ima momenata kada ropcem. To zelim da izbegnem.

      #2331
      andjelija.ltt
      Учесник

        Onnije los otac to moram da napomeneem. Onje stara skola,grub i krut , on svoju decu voli na cudan nacin ali ih voli. Takodje nije takav tip da se sa njima igra ili ih grli ,i da smetaju mu kada je umoran ima pravila koja se postuju kada je kuci , i sl. To nije problem kod mene nikakav. Nije mi problem da sebe i decu stavim na mesto.ocu da kazem, da sam brak shvatila o ako kako bog kaze a to je da je zena muzevljeva pomocnica a ne njegova gospodarica. Zasigurno,neke njegove odluke nisu potpuno ispravne , i kada ja to uvidimmeni to izasno tesko pada pogotovo kada decu dira. ( Oni su mali zele da se igraju ,onoce tisinu i tada nastaje haos, on vice da se stisaju ja ih branimi molim za malo razumevanja on ilurla na mene sto ih branim i tako to krece skoro uvek) ocekuje mnogo od nas ako me razumete. Ili mozda gresim ne znam. Deca ne oskudevaju ni u cemu ni u igrackama niti bilo sta slicno ali da im fali njegove ljubavi to se vidi. Na orimer kada ulazi u kucu oni odmah beze. Eto to na primer. Meni je zao razumete me. Cerkica dodje da ga zagrli in je otera. Da decu odgajam u pravislavnom duhu i znaju sve sto ste rekli.ja ih ucim da to nije on, nego se djavo igra sa njim i da ako se dovoljno dugo molimo i verujemo u boziju promisao on ce sigurno biti sve bolji i bolji.

        #2332
        andjelija.ltt
        Учесник

          Ne,nemam duhivnog ocai zbog toga jako patim. Svesteniku crkvi je prezauzet ne znam ni kako bi mu prisla nisu to ni svestenici o kakvimmi citamk knjige ili gledamo  na youtube .ljudi zavrse liturgiju,sve nas ispovede grupno ,priceste se i odu.guzva je ne mozete trcatiza njim ili sl

          #2333

          Драга сестро у Христу, мене просто срамота да било шта напишем после твојих писанија, јер ја треба да тражим савет од тебе да ме научиш христоподобном животу. Кажеш самоука си и читала си нека од великих дела богате духовне ризнице које поседује наша Црква, али ти не само да си читала, него то и примењујеш у животу. Све ово што те сналази је због твог „прошлог живота“, да се кроз ово твоје трпљење очисти твоја душа. Само истрај у томе, кад увидиш да немаш снаге, молитву у уста и вапи Господу или Мајци Божијој, кад ти је тешко исто, моли се непрестано као што апостол Павле заповеда. Сама видиш како је Бог променио тебе, тако ће и твог супруга, све у своје време. Истрај драга сестро до краја, читала си шта су све мученици претрпели Христа ради, а шта су наша „страдања“ спрам њихових.

          Најбољи лек за роптање је самоосуђивање, кад мислиш да треба да одговориш на супругово понашање, само реци у себи ја сам ово заслужила својим пређашњим животом и Господ ме сада кажњава преко супруга, дајући ми одговарајућу казну за моје грехе.

          Jako mi je tesko uvek da pretrpim ako me shvatate a ako kaze biblija da bog daje tu snagu zasto je ne ostim uvek? Zasto onda patim posle toga jako,da li zbog ega( u smisli kao da sam mozda nekako skriveno gorda jer smatram da to ne zasluzujem i sl)

          Али Бог ти и даје ту снагу којом се бориш, и управо из тог разлога у одређеним тренуцима је одузима од нас, да се не би погодили и да би схватили да смо немоћни и да без Њега не можемо ништа.

          Прости ми сестро и моли се за мене грешнога

          #2334
          Ančika
          Учесник

            <p style=“text-align: left;“>^^Lepo nazoves svestenika, i pitas ga da ostanes posle Liturgije sa njim da razgovaraa ili zbog ispovesti, kada ima vremena ili da ga odvoji za tebe nedeljom, jer ti ne mozes drugim danima.</p>

            1. Razumem te da si u bezizlaznoj situaciji, ali prekini da posmatras muza tako. Nije sve ni do demona, vec ima nesto i do nas. I drugi ljudi imaju iskusenja pa kazu ne, to nije u redu. Nama je data SLOBODNA VOLJA. Ne mozes za sve da krivis demone, ipak tvoj muz nije takav kako ti mislis. Sto se tice prevare, pa bolje da te sto puta prevari, nego da te jednom udari ili osamari, a napisala si u uvodnom postu da se to desava. Mislim da bas gresis! Kao prvo, Bog zeli da se covek i zena sjedine u ljubavi, a ne da jedno tlači drugo. Da muz vodi racuna o zeni, da joj bude i otac i brat i muz. Neko s kim ce se osecati sigurno, ko ce je zastiti i voleti. Mislim da ne trebas bez blagoslova da tumacis knjige, jer sve pogresno tumacis.
            #2335
            Ančika
            Учесник

              “ <span style=“background-color: #fbfbfb; color: #444444; font-family: ‘Palatino Linotype’, serif; font-size: 18px;“>Најбољи лек за роптање је самоосуђивање, кад мислиш да треба да одговориш на супругово понашање, само реци у себи ја сам ово заслужила својим пређашњим животом и Господ ме сада кажњава преко супруга, дајући ми одговарајућу казну за моје грехе.</span>

              Odakle Vam ideja samo ovo da napisete? Pa Vi ne znate nista o pravoslavlju!

              Vi znate za sta Gospod kaznjava? Znate Bozije sudove?

              To joj ne bi savetovao nijedan svestenik ni monah a nasli ste Vi takav savet da dajete! Treba da Vas bude stid!

               

              #2336
              andjelija.ltt
              Учесник

                Ja sad vec duboko sumnjam d avi mene poznajete licno… Da upravo se to desilo…drzim se ali se gusim. Cak i kad je sve u redu meni je tesko da zaboravim oprostim ne znam ni sama. . . Ako je tako da mi je bog dao snagu nije li nezahvalno da se gusim. Definitivno sam shvatila da nije do mene , da je do njega i duboko cu verovati u vas ereci da ce se nakalemiti dobri plodovi. Neka mi samo bog podari jos malo snage da sve prettpim do kraja. Onako kako treba. Svaki vas savet s apocetka foruma sam detaljno protumacila.dosta toga i iskoristila u praksi ,i jeste dosta pomogli. Nisam sigurna da li cu izdrzati kontinuet toga i koliko dugo. Verujte mi samo jos ovo.ja osecma Boga i Isusa konstantno oko mene ne sumnjam ni usta , samo sam umorna ,umorna od svega. Potreban mi je odmor a po mom pogoedu nema ga ni na vidiku. Moli. Vas sve a ponajvise vas sestro Ljiljo pominjite nas u molitvi , setite me se ponekad. Hvala vam na vremenu izdvojenom za mene gresnu

                #2337
                Slobodanka
                Учесник

                  Draga Andjelija,
                  zao mi je sto imas toliko tuge i patnji, i divim ti se na snazi i na ljubavi koju uspevas da odrzis zivom. Ali moram kao majka dasamo pitam ovo:
                  Ti kazes “ MENI JE GOSPOD IZNAS SVEGA , CAK I ISPRED PORODICE“.
                  i izvinjavam se sto sam u veri nedovoljno obrazovana, znam i citala sam Knjigu o Jovu, i citala sam Jungova i mnoga druga tumacenja te price, i mnogo sam vremena provela razmisljajuci o tome, i osecam i ljubav i divljenje prema Jovu, ali…
                  Kao obicna majka, verovatno jako losa majka, ja ne mogu da razumem, u srcu ne mogu da prihvatim, da ti bilo koga, ili da nesrecni Jov bilo koga, stavlja ispred svoje dece.
                  Koliko sam neuka i jadna, to ce vreme pokazati, i moje muke i kazne koje me cekaju, i kajanja, nadam se, kad konacno shvatim gde to gresim u osecanjima, ali meni su moja deca najvaznija, ja ne umem drugacije i to je ono sto osecam.
                  Nisam mlada, imam 55 godina, svasta mi se izdesavalo, ali jedino sto uvek i nepogresivo osecam, u najduboljoj unutrasnjosti svoh bica, je ljubav prema deci. I ne samo oovoj mojoj deci, nego deci uopste. Ali prema svojoj deci osecam to nesto sto ne umem da objasnim.
                  I pitam se, zasto bi to bilo Bogu ne-drago? Zasto bi Bog tebe, ili Jova ili bilo koga od nas, iskusavao muceci nasu decu? Ima to i u Karamazovima, citala sam stotinu puta i nikad do kraja ne mogu da dokucim preduboke misli Dostojevskog, kroz usta Ivana Karamazova, kad kaze da ne moze da oprosti za patnju dece i za jednu jedinu suzicu „onog deteta“… (ne branim ja Ivana, daleko od toga) …
                  Tvoja deca, a posebno tvoje prvo dete, PATE pored takvog oca i ti ih ne mozes zastititi pricama o tome da nije to iz tate, nego zla sila govori ilu bilo akkvim pricama. Deci ne trebaju reci nego ljubav i sigurnost, a tvoj sadasnji muz im to ne daje.
                  Mozda si ti na visem nivou svesti, kao nesrecni Jov, i mozda, za razliku od mene, osecas nesto sto ja, neuka i losa, ne osecam i ne vidim. Ali eto, iz moje male perspektive, usudjujem se da kazem da mi je zao svake suze i svake tuge tvoje decice, jer oni sve to vide i upijaju i s tim odrastaju i tesko da ce moci da bbudu potpuno srecni…

                  Volela bih da mi neko od vas iskusnijih u veri i obrazovanijih u pravoslavlju, ako tako moze da se kaze, objasni ili pokusa da objasni, ili odgovori, da li je to Bogu ugodno, da njega volimo vise i trpimo, kao Jov, da svoju ljudsku i materinsku prirodu prigusimo, i da nam deca budu manje vazna na tom nasem putu borbe i iskusenja?
                  Znam da upravo o tome pricaju i Ivan i Aljosa u Karamazovima, ali volela bih da mi neko od vas napise sta misli o tome.
                  Jer ja se srcem, utrobom, dusom, svime sto imam, stavljam na stranu dece, ja ne umem drugacije… Je li to greh?
                  Je li kod Andjelije, koja trpi i istrajava u trpljenju, upravo to sto trpi, i veruje da decu stiti Bog, i od svakodnevnih ruznih reci i nesigurnosti koju dozivljavaju od oca, je li to Bogu milo?
                  Iz srca pitam, i od srca Andjeliji zelim da joj bude lakse i bolje i da joj deca nijednog dana ne budu nimalo tuzna niti uskracena za ljubav, i da nadje neko resenje i da sebe nekako spasi, da se odmori i da se raduje…
                  Izvinite ako sam nekog iznervirala, ali morala sam da ovo pitam, kao majka…

                  #2338
                  Ljilja
                  Учесник

                    Draga sestro Nevena, 2 su puta ka spasenju: monastvo i bracna zajednica. Vidi se da si bistra, istrajna i spremna na zrtvu i uz Bozju pomoc naci ces nacin da vasa mala zajednica bude ispunjena ljubavlju, razumevanjem i radoscu. Boga osecas oko sebe jer ti je potreban i jeste oko tebe. Znam da si osetila Bozju milost i shvatila da njemu nista nije nemoguce, ali hipoteza odricanja od porodice radi Boga je pogresna (rec pogresna zna ci ono sto ide posle greha, po grehu). Bog je muza i tebe spojio u blagoslovenu zajednicu u kojoj cete ziveci zajedno uociti koji su vasi gresi, ispraviti ih i uzrastati u vrlini, deca ce se vrlinama uciti od vas… to je taj put. Molim te da se smiris i razmisljas samo o tome kako da sto bolje proslavite Slavu, razmisljaj o sv Nikoli, a ne o svojim mukama, jer je on zastitnik vaseg doma. Nije ti sad vreme da budes na forumu nego da spremas Slavu, da ne usfali nesto pa ne daj Boze bude lose raspolozenje pred Slavu. Srecnu Slavu vam zelim. Ja cu ti pisati od nedelje, na mene mozes da racunas. Tvoja Ljilja.

                    #2340

                    Драга братије,

                    предлажем да се више не препуцавамо, него да заистински прионемо на молитву, као што је Срб увек у невољи прибегавао (па и ако није у миру и благостању).

                    Осим свих дешавања око нас, која (можда) наговештавају и скори крај свега што је на овом свету, имамо разлог плус за молитву – поменимо од данас, свакога дана, брата Славка и сестру Анђелију (јер то јој је крштено име), да им Бог да обострано разумевање и љубав, те да оно ружно буде очишћено покајањем и разумевањем, тј. љубављу.

                    Да барем ми који смо учествовали у овим разговорима учинимо молитву 40 дана, а то значи практично до великог празника, светог Саве Србског, чијим молитвама нека нас Господ укрепи и дарује срце чисто.

                    За себе знам шта сам рекао па да то и чиним, а свакоме по вољи и љубави.

                    Милорад

                    #2346

                    Драга сестро Слободанка, с обзиром да ниси ни од кога добила одговор, покушаћу ја неуки и грешни да објасним како ја то видим, а нека ме слободно неко исправи ако моје виђење није богоугодно. Као напомену ћу рећи да нисам родитељ, али јесам дете коме родитељска љубав никад није мањкала.

                    Kao obicna majka, verovatno jako losa majka, ja ne mogu da razumem, u srcu ne mogu da prihvatim, da ti bilo koga, ili da nesrecni Jov bilo koga, stavlja ispred svoje dece.

                    Немој драга сестро да себе овако посматраш, јер шта ћемо ми деца без вас мајки, иако нас је Бог створио, ви као мајке сте нешто најближе нашем Створитељу, ваша брига и љубав о нама, је најближе Божијој љубави и бриги.

                    Овде се не ради о стављању „некога“ испред деце, већ о препуштање деце вољи Божијој, тј ономе што је најбоље за њих, јер било ко од нас је несавршен и оно што родитељи желе за своју децу из своје најбоље намере, не значи да је то и најбоље за децу, за разлику од Бога као њиховог Створитељу, Који зна шта је најбоље за њих.

                    meni su moja deca najvaznija, ja ne umem drugacije i to je ono sto osecam

                    Искрено и из срца речено. И не треба бити другачије, с једном допуном љубав према деци је савршенија што је савршенија љубав према Богу, и обрнуто ако љубави према Богу нема, љубав према деци не постоји, колико год родитељи мислили да воле своју децу, јер Бог је љубав, а ако нема Бога нема ни љубави.

                    I pitam se, zasto bi to bilo Bogu ne-drago? Zasto bi Bog tebe, ili Jova ili bilo koga od nas, iskusavao muceci nasu decu

                    Бог не куша, јер нас Он познаје савршено и Њему не треба кушање да би видео како ћемо се показати. Куша ђаво, а Бог допушта то да би кроз муке или очистили душе наше од животних грехова или да би задобили венац правде због своје истрајне љубави према Богу и савршене вере у вољу Божију да ће се на крају све добро завршити.

                    Ali eto, iz moje male perspektive, usudjujem se da kazem da mi je zao svake suze i svake tuge tvoje decice, jer oni sve to vide i upijaju i s tim odrastaju i tesko da ce moci da bbudu potpuno srecni…

                    Колико је теби жао, можеш ли онда да замислиш, колико је Богу жао за сваку дечију сузу, уздах, невољу, али Бог све то уређује на њихово добро насупрот ђаволу који жели да упропасти људе, још док су у дечјем узрасту, зато је Божија брига тим већа о њима, док не почну сами да расуђују.

                    da li je to Bogu ugodno, da njega volimo vise i trpimo, kao Jov, da svoju ljudsku i materinsku prirodu prigusimo, i da nam deca budu manje vazna na tom nasem putu borbe i iskusenja?

                    Овде ћу ти као одговор навести цитат из Књиге Постања:Быт.22:2 И рече му Бог: Узми сада сина свог, јединца свог милог, Исака, па иди у земљу Морију, и спали га на жртву тамо на брду где ћу ти казати.
                    Быт.22:3 И сутрадан рано уставши Аврам осамари магарца свог, и узе са собом два момка и Исака сина свог; и нацепавши дрва за жртву подиже се и пође на место које му каза Бог.
                    Быт.22:4 Трећи дан подигавши очи своје Аврам угледа место из далека.
                    Быт.22:5 И рече Аврам момцима својим: Останите ви овде с магарцем, а ја и дете идемо онамо, па кад се помолимо Богу, вратићемо се к вама.
                    Быт.22:6 И узевши Аврам дрва за жртву напрти Исаку сину свом, а сам узе у своје руке огња и нож; па отидоше обојица заједно.
                    Быт.22:7 Тада рече Исак Авраму оцу свом: Оче! А он рече: Шта је, сине! И рече Исак: Ето огња и дрва, а где је јагње за жртву?
                    Быт.22:8 А Аврам одговори: Бог ће се, синко, постарати за јагње себи на жртву. И иђаху обојица заједно.
                    Быт.22:9 А кад дођоше на место које му Бог каза, Аврам начини онде жртвеник, и метну дрва на њ, и свезавши Исака сина свог метну га на жртвеник врх дрва;
                    Быт.22:10 И измахну Аврам руком својом и узе нож да закоље сина свог.
                    Быт.22:11 Али анђео Господњи викну га с неба, и рече: Авраме! Авраме! А он рече: Ево ме.
                    Быт.22:12 А анђео рече: Не дижи руку своју на дете, и не чини му ништа; јер сада познах да се бојиш Бога, кад ниси пожалио сина свог, јединца свог, мене ради.
                    Быт.22:13 И Аврам подигавши очи своје погледа; и гле, ован иза њега заплео се у чести роговима; и отишавши Аврам узе овна и спали га на жртву место сина свог.
                    Быт.22:14 И назва Аврам оно место Господ ће се постарати. Зато се и данас каже: На брду, где ће се Господ постарати.
                    Быт.22:15 И анђео Господњи опет викну с неба Аврама.
                    Быт.22:16 И рече: Собом се заклех, вели Господ: кад си тако учинио, и ниси пожалио сина свог, јединца свог,
                    Быт.22:17 Заиста ћу те благословити и семе твоје веома умножити, да га буде као звезда на небу и као песка на брегу морском; и наследиће семе твоје врата непријатеља својих;
                    Быт.22:18 И благословиће се у семену твом сви народи на земљи, кад си послушао глас мој.

                    Бог не допусти Аврааму да жртвује сина свог првенца Њега ради, али Бог жртвова Сина Свог Јединородног нас ради, толика је љубав Божија према нама јер Сина Свога не поштеде, ради искупљења наших грехова.

                    Прости ми сестро грешноме и моли се за мене

                    Број корисника који су захвалили аутору: 1
                    #2347
                    Slobodanka
                    Учесник

                      Драга сестро Слободанка, с обзиром да ниси ни од кога добила одговор, покушаћу ја неуки и грешни да објасним како ја то видим, а нека ме слободно неко исправи ако моје виђење није богоугодно. Као напомену ћу рећи да нисам родитељ, али јесам дете коме родитељска љубав никад није мањкала.

                      Kao obicna majka, verovatno jako losa majka, ja ne mogu da razumem, u srcu ne mogu da prihvatim, da ti bilo koga, ili da nesrecni Jov bilo koga, stavlja ispred svoje dece.

                      Немој драга сестро да себе овако посматраш, јер шта ћемо ми деца без вас мајки, иако нас је Бог створио, ви као мајке сте нешто најближе нашем Створитељу, ваша брига и љубав о нама, је најближе Божијој љубави и бриги.

                      Овде се не ради о стављању „некога“ испред деце, већ о препуштање деце вољи Божијој, тј ономе што је најбоље за њих, јер било ко од нас је несавршен и оно што родитељи желе за своју децу из своје најбоље намере, не значи да је то и најбоље за децу, за разлику од Бога као њиховог Створитељу, Који зна шта је најбоље за њих.

                      meni su moja deca najvaznija, ja ne umem drugacije i to je ono sto osecam

                      Искрено и из срца речено. И не треба бити другачије, с једном допуном љубав према деци је савршенија што је савршенија љубав према Богу, и обрнуто ако љубави према Богу нема, љубав према деци не постоји, колико год родитељи мислили да воле своју децу, јер Бог је љубав, а ако нема Бога нема ни љубави.

                      I pitam se, zasto bi to bilo Bogu ne-drago? Zasto bi Bog tebe, ili Jova ili bilo koga od nas, iskusavao muceci nasu decu

                      Бог не куша, јер нас Он познаје савршено и Њему не треба кушање да би видео како ћемо се показати. Куша ђаво, а Бог допушта то да би кроз муке или очистили душе наше од животних грехова или да би задобили венац правде због своје истрајне љубави према Богу и савршене вере у вољу Божију да ће се на крају све добро завршити.

                      Ali eto, iz moje male perspektive, usudjujem se da kazem da mi je zao svake suze i svake tuge tvoje decice, jer oni sve to vide i upijaju i s tim odrastaju i tesko da ce moci da bbudu potpuno srecni…

                      Колико је теби жао, можеш ли онда да замислиш, колико је Богу жао за сваку дечију сузу, уздах, невољу, али Бог све то уређује на њихово добро насупрот ђаволу који жели да упропасти људе, још док су у дечјем узрасту, зато је Божија брига тим већа о њима, док не почну сами да расуђују.

                      da li je to Bogu ugodno, da njega volimo vise i trpimo, kao Jov, da svoju ljudsku i materinsku prirodu prigusimo, i da nam deca budu manje vazna na tom nasem putu borbe i iskusenja?

                      Овде ћу ти као одговор навести цитат из Књиге Постања:Быт.22:2 И рече му Бог: Узми сада сина свог, јединца свог милог, Исака, па иди у земљу Морију, и спали га на жртву тамо на брду где ћу ти казати.
                      Быт.22:3 И сутрадан рано уставши Аврам осамари магарца свог, и узе са собом два момка и Исака сина свог; и нацепавши дрва за жртву подиже се и пође на место које му каза Бог.
                      Быт.22:4 Трећи дан подигавши очи своје Аврам угледа место из далека.
                      Быт.22:5 И рече Аврам момцима својим: Останите ви овде с магарцем, а ја и дете идемо онамо, па кад се помолимо Богу, вратићемо се к вама.
                      Быт.22:6 И узевши Аврам дрва за жртву напрти Исаку сину свом, а сам узе у своје руке огња и нож; па отидоше обојица заједно.
                      Быт.22:7 Тада рече Исак Авраму оцу свом: Оче! А он рече: Шта је, сине! И рече Исак: Ето огња и дрва, а где је јагње за жртву?
                      Быт.22:8 А Аврам одговори: Бог ће се, синко, постарати за јагње себи на жртву. И иђаху обојица заједно.
                      Быт.22:9 А кад дођоше на место које му Бог каза, Аврам начини онде жртвеник, и метну дрва на њ, и свезавши Исака сина свог метну га на жртвеник врх дрва;
                      Быт.22:10 И измахну Аврам руком својом и узе нож да закоље сина свог.
                      Быт.22:11 Али анђео Господњи викну га с неба, и рече: Авраме! Авраме! А он рече: Ево ме.
                      Быт.22:12 А анђео рече: Не дижи руку своју на дете, и не чини му ништа; јер сада познах да се бојиш Бога, кад ниси пожалио сина свог, јединца свог, мене ради.
                      Быт.22:13 И Аврам подигавши очи своје погледа; и гле, ован иза њега заплео се у чести роговима; и отишавши Аврам узе овна и спали га на жртву место сина свог.
                      Быт.22:14 И назва Аврам оно место Господ ће се постарати. Зато се и данас каже: На брду, где ће се Господ постарати.
                      Быт.22:15 И анђео Господњи опет викну с неба Аврама.
                      Быт.22:16 И рече: Собом се заклех, вели Господ: кад си тако учинио, и ниси пожалио сина свог, јединца свог,
                      Быт.22:17 Заиста ћу те благословити и семе твоје веома умножити, да га буде као звезда на небу и као песка на брегу морском; и наследиће семе твоје врата непријатеља својих;
                      Быт.22:18 И благословиће се у семену твом сви народи на земљи, кад си послушао глас мој.

                      Бог не допусти Аврааму да жртвује сина свог првенца Њега ради, али Бог жртвова Сина Свог Јединородног нас ради, толика је љубав Божија према нама јер Сина Свога не поштеде, ради искупљења наших грехова.

                      Прости ми сестро грешноме и моли се за мене

                      Dragi Predraze, od srca hvala na divnom odgovoru i na korisnim komentarima, o kojima treba jos mnogo da mislim i da se mnogo trudim…
                      Koliko mogu i znam, boricu se i moliti za svoju decu, i za svu decu, i pomenucu tebe u mojim neukim molitvama, ali su od srca… Hvala ti brate dragi!

                      #2365
                      Ljilja
                      Учесник

                        Draga sestro Nevena izvini sto ti odgovaram tek sad. Ne, ne poznajem te licno, a ti i sama znas da cak i kad bih te poznavala na bih mogla da imam uvid u ono sto se u vasoj kuci desava jer je sve dobro skriveno. Nema nikakve misterije. I sama vidis da razumem sve sto se u vasoj kuci dogadja i da su mi neke stvari cak jasnije nego tebi. Mislim da mogu da ti pomognem. Molim te da otvoris tvoj mejl. Poslala sam ti privatnu poruku. Puno te pozdravlja tvoja sestra Ljilja.

                        #2373

                        Помаже Бог!

                        Сестро Љиљо, молим те да размотриш следеће:

                        – ово је форум на коме смо окупљени са одређеним претпоставкама (правила понашања, писања порука, личне идентификације и друго)

                        – најважнија претпоставка је – православна вера – што значи вера у Господње дејство „свагда, сада, увек и у векове векова“

                        – нећу коментарисати неке твоје поруке, али сматрам да је (крајње) опасно, а и недозвољено међу нама, ово што си ти управо урадила – да на себе узимаш улогу психотерапеута или животног саветника или „life coach“-а, или… (не знам шта пето)

                        – то што управо желиш да учиниш усмерено је на једну жену – нашу сестру у Христу – коју уопште не познајеш, иако себе сматраш за свезнајућу особу у овом „случају“

                        Ја те, са своје стране, молим и тражим од тебе да не радиш то што намераваш.  Сестри Невени ћемо помагати молитвом и разумевањем, а и на друге начине АКО она то затражи од нас и АКО је у складу са нашом вером и искуством наше свете Цркве, али ово што ти радиш је НАМЕТАЊЕ себе и свог огромног ега, јер кажеш: „razumem sve sto se u vasoj kuci dogadja i da su mi neke stvari cak jasnije nego tebi“.

                        Сматрам да немаш право да то чиниш, јер можеш учинити неупоредиво горе тим начином!

                        Од самог почетка, када је сестра Невена потражила неку врсту утехе, она сама је исказала (по мом скромном разумевању) много православнији животни став у односу на тебе и неке друге (да не помињем имена).  Нека би њој Бог помогао да тако и остане, а ти и сви ми да имамо више искреног ПОВЕРЕЊА у Њега, а не да делимо овакве или онакве (најчешће проблематичне, предуге и неприменљиве) савете.

                        Ако схватим да и даље желиш да „помогнеш“ сестри Невени твојим „свезнајућим“ приватним саветима, тражићу да се уредништво овог форума изјасни о томе (а и о мени лично, ако буде потребно).

                        Свако добро од Господа!

                        #2375
                        Ljilja
                        Учесник

                          Zdravo brate Milorade. Bog mi je svedok da nemam lose namere. Zao mi je ako sam narusila pravila foruma, jos vise ako nisam postupila u skladu sa pravoslavljem. Privatne poruke jesu dozvoljene i vec sam pisala Maretu strogo pazeci da mu ne nametnem svoje resenje. Jesam bila nametljiva samo zato sto mislim da mogu da pomognem. Sestra Nevena uvek moze da prekine komunikaciju sa mnom. Ja joj ne bih dodadjivala u tom slucaju. Nek Bog da svakp dobro svima pa i nama. Ljilja.

                        Гледање 31 чланака - 31 до 45 (од 68 укупно)
                        • Морате бити пријављени да бисте одговорили у овој теми.